Digjet banesa, 5 anëtarë në qiell të hapur, zonja e shtëpisë: Kërkojmë një dhomë për të futur kokën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:04 27-03-2017 Digjet banesa, 5 anëtarë në qiell të hapur, zonja e shtëpisë: Kërkojmë një dhomë për të futur kokën

Një zjarr i papritur ka përfshirë mesnatën e kaluar një banesë në të cilën jetonin 5 anëtarë në fshatin Luf të Pukës.

Jak Përdeda dhe 4 anëtarë të familjes së tij kanë mbetur në qiell të hapur, dhe tashmë çdo gjë nga pasuria e tyre është zhdukur.

Zonja e shtëpisë ka treguar momentet e tmerrit dhe duke bërë apel për ndihmë. “Isha në gjumë kur dëgjova disa krisma. Jan ngritur menjëhere dhe kam hapur derën por menjëherë dhoma u mbush me tym. Kam bërtitur me të madhe për t'u zgjuar antarët e tjerë të familjes dhe as vete nuk di si kemi dal”, rrëfehet e zonbja e shtëpisë, Marta, e cila shton më tej se edhe rrobat e veshjes ua kanë siguruar komshinjtë.

Ajo çfarë kërkojnë aktualisht, është rregullimi i një dhome të vetme për të futur kokën. Sipas grupit hetimor të ngjarjes bëhet me dije se zjarri u shkaktua si pasojë e një shkëndije elektrike.

 17425071_10212282047226273_1289150670170354116_n_1.jpg17499441_10212282048546306_6677638667117984081_n.jpg17425071_10212282047226273_1289150670170354116_n.jpg17425008_10212282046466254_391129421927273496_n.jpg

 17499104_10212282045906240_408523970464126130_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Boks vajzash në klasë, nxënëset në një shkollë të Këlcyrës kapen për flokësh, shkak një djalë (VIDEO)
Merret në pyetje nga hetuesit grekë Julian Sinanaj, 3 prokurorë prej 2 orësh me të penduarin e bandës së tritolit »
Article Logic
Execution time: 0.012572050094604
array(1) { ["section"]=> string(102) "digjet-banesa-5-anetare-ne-qiell-te-hapur-zonja-e-shtepise-kerkojme-nje-dhome-per-te-futur-koken-73265" }