Digjet Jugu i Franës, evakuohen qindra banorë, anulohen fluturimet

Publikuar tek: bota, më 15:50 11-08-2016

Jugu i Francës është përfshirë nga flakët dhe qindra banorë janë evakuar, ndërkohë që fluturimet janë anuluar.

Mediat e huaja raportojnë se flakët kanë dalë jasht kontrollit që prej natës së kaluar ndërkohë që autoritetet janë vënë në alarm për të mbajtur nën kontroll flakët.

Më shumë se 2.000 zjarrfikës janë vënë në shërbim për fikjen e flakëve.

france8.jpgfranc7.jpgfranc6.jpgfrance4.jpgfranc3.jpgfranc2.jpgfrance1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013282060623169
array(1) { ["section"]=> string(70) "digjet-jugu-i-franes-evakuohen-qindra-banore-anulohen-fluturimet-49444" }