Dikur i kërkonte Ramës “t’i kthente qytetin”, sot pjesë e PS

Publikuar tek: aktualitet, më 14:13 19-05-2015

Quhet Olsa Toqi dhe vite më parë kur kryeministri Rama, osokohe kryetar bashkie, kandidonte përballë të ndjerit Sokoll Olldashi , në zgjedhjet lokale të vitit 2007, Olsa këndonte bashkë me Ermal Mamaqin këngën zyrtare të fushatës së PD titulluar  “Ma kthe qytetin tim", tekst të cilin eatëhere e shkroi gazetari Mero Baze. E pra, Olsa i kërkonte Ramës “t’i kthente qytetin” e ndërsa sot është bërë pjesë e listës së kandidatëve për këshillin Bashkiak të së majtës.

“Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim

Ma kthe, ma kthe qytetin tim

Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim
Ma kthe, ma kthe qytetin tim”,

Plot 12 herë ka kënduar që t’ja kthenin qytetin , por sot lehtësisht Olta është në listën e publikuar nga e mjata për këshillin bashkiak të Tiranës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau me thikë tre vajzat, gjykata italiane shpall të pafajshme Edlira Çopën
Gruaja hidhet në det për t’u mbytur, shpëtohet nga i riu në Sarandë »
Article Logic
Execution time: 0.011502981185913
array(1) { ["section"]=> string(63) "dikur-i-kerkonte-rames-t-i-kthente-qytetin-sot-pjese-e-ps-11496" }