Dikur ishte në ballë të protestave, sot i “torturuari” i policisë shpërblehet nga Veliaj me një kioskë te Liqeni

Publikuar tek: aktualitet, më 11:59 08-02-2017 Dikur ishte në ballë të protestave, sot i “torturuari” i policisë shpërblehet nga Veliaj me një kioskë te Liqeni

Ai ishte një nga aktivistët më të zellshëm të shoqërisë civile dhe një nga iniciatorët e shumë protestave në Parkun e Liqenit. Kundër betonizimit, kundër këndit të lojërave e kundër kioskave.

Por sot Eljan Tanini është shpërblyer vetë me një kioskë nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe duket se kaq ka mjaftuar për “t’i mbyllur gojën” dhe të harrojë "torturat" e policisë gjatë rezistencës për Parkun e Liqenit.

“Nga sot, lumturia ime dhe e një grupi pa gjumë, quhet #LibrAria #books”, shkruan sakaq Eljani që nga ana tjetër ka zhgënjyer shumë nga shoqëria civile.

Kioska e Taninit

eljan.jpg

po.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘The Guardian’ publikon shifrat marramendëse, ja sa është rritur numri i klandestinëve shqiptarë që tentojnë të shkojnë në Mbretërinë e Bashkuar
Merr letrën e transferimit, tenton të vetëvritet infermierja në QSUT »
Article Logic
Execution time: 0.011744022369385
array(1) { ["section"]=> string(115) "dikur-ishte-ne-balle-te-protestave-sot-i-torturuari-i-policise-shperblehet-nga-veliaj-me-nje-kioske-te-liqeni-68081" }