Dikur kryeministri i parë i Kosovës, ja si duket sot në moshën 71 vjeçare Bujar Bukoshi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:48 21-04-2019 Dikur kryeministri i parë i Kosovës, ja si duket sot në moshën 71 vjeçare Bujar Bukoshi

Të gjithëve i kujtohet kryeminstri i parë i Kosovës, Bujar Bukoshi, i cili ka qenë në krye të vendit nga viti 1991 deri në vitin 2000.

Bukoshi është dalluar gjithashtu si një prej themeluesit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai prej shumë kohësh është shkëputur nga politika dhe daljet televizive, kjo bën që shumë qytetarë të ndjejnë nostalgji për kryeministrin historik të shtetit kosovar.

Gazetari dhe aktivisti Besnik Kada ka publikuar një foto të ditëve të sotme, ku shfaqet Bujar Bukoshi në moshën 71 vjeçare.

Ndonëse vitet kanë shkuar, figura e Bukoshit zgjon po aq interes në çdo kohë.

58374975_673987209701518_522852572537552896_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026809930801392
array(1) { ["section"]=> string(93) "dikur-kryeministri-i-pare-i-kosoves-ja-si-duket-sot-ne-moshen-71-vjecare-bujar-bukoshi-161298" }