Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:27 26-08-2017 Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë

Në pamje të parë kjo foto të krijon përshtypjen se kemi të bëjmë me një godinë të braktisur, që me kalimin e kohës është kthyer në një vendgrumbullim mbtejesh urbane.

Por në fakt, kemi të bëjmë me godinën e ish-ministrisë së Kulturës dhe që më herët njihej si ish-Lidhja e Shkrimtarëve, e cila ndodhet në rrugën e Kavajës. 

Denoncimi vjen nga muzikanti Arben Skënderi, njëherësh edhe anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike përmes kësaj fotoje të postuar dje në profilin e tij në facebook.

 “Dikur në këtë vend hynin e dilnin njerëzit më të kultivuar të vendit (ish-lidhja e Shkrimtarëve dhe artistëve) apo dhe më vonë Ministria e Kulturës...”, shkruan Skënderi në statusin shoqërues të fotos.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Historike: Skënderbeu në Europë, korçarët hakmerren ndaj Dinamo Zagrebit
SKANDALOZE/ Ujërat e zeza të Sarandës derdhen në lumin Bistricë »
Article Logic
Execution time: 0.01239800453186
array(1) { ["section"]=> string(85) "dikur-njihej-si-ministria-e-kultures-shikoni-si-eshte-katandisur-sot-kjo-godine-90228" }