Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:12 25-08-2017 Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë (FOTO)

Në pamje të parë kjo foto të krijon përshtypjen se kemi të bëjmë me një godinë të braktisur, që me kalimin e kohës është kthyer në një vendgrumbullim mbtejesh urbane.

Por në fakt, kemi të bëjmë me godinën e ish-ministrisë së Kulturës dhe më herët, njihej si ish-Lidhja e Shkrimtarëve, e cila ndodhet në rrugën e Kavajës. 

Denoncimi vjen nga muzikanti Arben Skënderi, njëherësh edhe anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike përmes kësaj fotoje të postuar sot në profilin e tij në facebook.

 “Dikur në këtë vend hynin e dilnin njerëzit më të kultivuar të vendit (ish-lidhja e Shkrimtarëve dhe artistëve) apo dhe më vonë Ministria e Kulturës...”, shkruan Skënderi në statusin shoqërues të fotos.

Sot ministria e Kulturës është zhvendosur në ish-Kinostudio. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086619853973389
array(1) { ["section"]=> string(90) "dikur-njihej-si-ministria-e-kultures-shikoni-si-eshte-katandisur-sot-kjo-godine-foto-90156" }