Dikur shkonin çift në festën e PS-së, sot LSI bojkoton datëlindjen e aleatit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:14 12-06-2017 Dikur shkonin çift në festën e PS-së, sot LSI bojkoton datëlindjen e aleatit

Vitin e shkuar LSI dhe PS ishin ende aleatë në qeverisje dhe marrëdhëniet mes tyre ishin shumë herë më poztive se ato që paraqiten në këto 3 javë të fushatës. Në festimet e 25 vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste vitin e shkuar ishin të pranishëm si kreu i parlamentit Ilir Meta edhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi.

Fotot nga festa e vitit të shkuar tregojnë për një harmoni mes dy çifteve Rama dhe Meta. Harmoni e cila nuk mund të thuhet se egziston edhe këtë vit, kjo për vet retorikën e përdorur nga palët në këto kohë të fundit. Vulën e kësaj prishje të marrëdhënieve mes çifteve Rama Meta e ka vënë dhe mungesa e Metës e bashkëshortes së tij në festën e përvitshme të PS-së

Përveç mungesës së përfaqësuesve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, në festën e këtij viti vihej re edhe mungesa e një tjetër ish eksponenti të lartë të PS-së që tashmë është shkeputur, siç është Koço Kokëdhima. 

Foto nga festa e vitit të shkuar:

meta_mona.jpg

meta_me_monen.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033177852630615
array(1) { ["section"]=> string(80) "dikur-shkonin-cift-ne-festen-e-ps-se-sotlsi-bojkoton-datelindjen-e-aleatit-82205" }