Dikush ia vë zjarrin me çakmak një gruaje me veshje muslimane, ngjarja e rëndë në mes të Nju Jorkut

Publikuar tek: bota, më 17:39 14-09-2016 Dikush ia vë zjarrin me çakmak një gruaje me veshje muslimane, ngjarja e rëndë në mes të Nju Jorkut

Tre grave iu është vënë zjarri brenda pak orësh në rrugët e Nju Jorkut, një incident misterioz që besohet se ka për shkak urrejtjen fetare.

Sipas mediave amerikane, është konfirmuar se njëra prej grave e cila pësoi lëndime të lehta është myslimane dhe gjatë incidentit mbante veshjen tradicionale myslimane.

Një person i paidentifikuar i është afruar nga pas dhe pasi ka nxjerë çakmakun i ka vënë zjarrin veshjes së saj. Policia ka mundur të sigurojë disa pamje filmike dhe ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta identifikuar autorin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rreshje shiu gjatë Kurban Bajramit, në qytet vërshojnë lumenjtë e gjakut (Foto-Video)
Ish-sekretari amerikan i shtetit, quan republikanin Trump 'turp kombëtar' »
Article Logic
Execution time: 0.010128021240234
array(1) { ["section"]=> string(104) "dikush-ia-ve-zjarrin-me-cakmak-nje-gruaje-me-veshje-muslimane-ngjarja-e-rende-ne-mes-te-nju-jorkut-52915" }