Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë

Publikuar tek: bota, më 18:17 20-03-2017 Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë

Profesori Stephen Hawking do shkojë në hapësirë.

Kozmologu dhe fizikanti i famshëm do të lë Tokën në bordin e një anije kozmike të Richard Branson.

Haëking tha për Good Morning Britain se nuk e kishte ëndërruar kurrë se do ishte në gjendje të shkonte në hapësirë. Por Richard Branson i ofroi atij një vend në Virgin Galactic, dhe Hawking tha menjëherë po.

Kompania e fluturimeve hapësinore e Richard Branson, Virgin Galactic, shpreson të nisë së shpejti fluturimet komerciale drejt hapësirës. Branson kishte shpresuar që të niste fluturimet në vitin 2006 por plani i tij u përball me një sërë problemesh dhe fatkeqësish. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëzohet aeroplani i pasagjerëve, dyshohet për 44 të vdekur
Shpërthim me bombë në Bagdad, 23 të vdekur e dhjetëra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011260032653809
array(1) { ["section"]=> string(80) "dikush-ka-vendosur-ta-dergoje-stephen-hawking-per-nje-fluturim-ne-hapesire-72555" }