Dikush mërzit keq kapitenen e Kombëtares, Aurora Seranaj. Dhe ajo i kthen një përgjigje që të lë pa fjalë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:48 18-02-2016 Dikush mërzit keq kapitenen e Kombëtares, Aurora Seranaj. Dhe ajo i kthen një përgjigje që të lë pa fjalë Seranaj me një sportiste tjetër

Dikush mërzit keq kapitenen e Kombëtares, Aurora Seranaj. Dhe ajo i kthen një përgjigje që të lë pa fjalë. Serenaj u vu në qendër të vëmendjes kohë më parë për marrëdhënie lesbike në ekipin e femrave, akuza që nuk janë vërtetuar ende.

Megjithatë sot ajo jep një mesazh të fortë se sa e do futbollin, dërguar një miku që me sa duket e ka mërzitur shumë.

Mesazhi i plotë:

‘Ndoshta mund t’iu duket diçka e pavlerë futbolli, por ti s’e di çdo të thotë të fitosh një dyluftim. Ti s’e di çdo të thotë të luash futboll të paktën para 10 tifozëve. Ti s’e di çdo të thotë të përshkosh një fushë të tërë për 90 minuta dhe prapë të kesh dëshirë për të vrapuar. Ti s’e di çdo të thotë 90 minuta në fushë. Ti s’e di çdo të thotë të luash në shi, në breshër, dëborë. Ti s’e di çdo të thotë të derdhësh lot vetëm e vetëm pse nuk ishe në formën e duhur. Ti s’e di çdo të thotë të presësh një ndeshje zgjuar gjithë natën. Ti s’e di çdo të thotë të vraposh aq shpejt sepse je vonë për stërvitje. T’I s’e di çdo të thotë të bësh një ndeshje perfekte. Ti s’e di çdo të thotë të marrësh atë që meriton në futboll. Ti nuk di asgjë, nuk di asgjë se sa një futbollist e adhuron futbollin, prandaj miku im nëse merresh me balet, teatër, aktrim apo ku di unë mos mendo përçart për një sport që për disa është shtëpia e tyre’’

auroraseranajmesazhi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026949882507324
array(1) { ["section"]=> string(109) "dikush-merzit-keq-kapitenen-e-kombetares-aurora-seranaj-dhe-ajo-i-kthen-nje-pergjigje-qe-te-le-pa-fjale-32899" }