Dimri i ashpër izolon Thethin, banorët mbeten të bllokuar nga dëbora

Publikuar tek: aktualitet, më 16:16 19-01-2021 Dimri i ashpër izolon Thethin, banorët mbeten të bllokuar nga dëbora Theth

Thethi këtë dimër po vuan izolimin për shkak të reshjeve të shumta të dëborës që kanë bllokuar rrugën drejt zonës turistike.

Mjetet e pastrimit prej një jave ndodhen në rrugë për të bërë pastrimin prej reshjeve të dendura të dëborës. Rreth 150 banorët që jetojnë në Theth, nga izolimi mund të dalin vetëm në këmbë.

Temperaturat gjatë këtyre ditëve kanë shkuar deri në -17 Gradë Celcius. Banorët e zonës thonë se vendi është i bllokuar prej një muaj e gjysmë, që kur ka filluar bora e parë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FSHF kërkoi qira për vaksinimin në stadium, Braçe IRONIZON Dukën: Përsëri Tirja, nisi nga e para kënga DUM PARE, DUM PARE!
Mediat ekuadoriane artikull për bosin shqiptar të drogës Dritan Rexhepaj: Si u përpoq të dilte nga burgu, gjatë pandemisë bënte maska dhe pastronte pavionet »
Article Logic
Execution time: 0.011429071426392
array(1) { ["section"]=> string(74) "dimri-i-ashper-izolon-thethin-banoret-mbeten-te-bllokuar-nga-debora-235602" }