Dimri me shira dhe përmbytje, prefekti i Lezhës paralajmëron drejtuesit lokalë: Do të mbani përgjegjësi penale

Publikuar tek: aktualitet, më 14:56 02-11-2019 Dimri me shira dhe përmbytje, prefekti i Lezhës paralajmëron drejtuesit lokalë: Do të mbani përgjegjësi penale Prefekti i Lezhës Gjok Jaku gjatë mbledhjes me emergjencat e Lezhës

Prefekti i Lezhës Gjok Jaku është treguar i ashpër me drejtuesit lokalë për reagimin dhe marrjen e masave për përballimin e fatkeqësive natyre.

Në një mbledhje me emergjencat e qarkut të Lezhës, Jaku zbuloi se ka hasur vetë në vështirësi për t’u lidhur me personat përgjegjës në menaxhimin e situatave të rënda natyrore.

‘’Ndodh një situatë dhe duhet të kërkoj në telefon 3 vetë për të gjetur drejtorin X apo kryeinspektorin Y për të qenë në përballimin e situatave’’, foli para pjesëtarëve të sektorit të emergjencave të Lezhës prefekti Jaku.

Ardhja e vjeshtës dhe dimrit do të sjellë reshje të shumta shiu dhe përmbytje të mundshme. Për t’i paraprirë të papriturave, Jaku paralajmëroi zyrtarët e Lezhës se do të mbajnë përgjegjësi penale në funksion të detyrës që kanë gjatë kohës së meaxhimit të problemeve që do të sjellë moti.

‘’Për secilin nga aktorët që ligji i cakton të jenë pjesë integrale e grupit të punës, e vë përpara dhe një përgjegjësie penale”, u shpreh në mbledhje me emergjencat e Lezhës prefekti Gjok Jaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISP vlerësim për heqjen e mandatit të Kajmakut, përgëzon PD-në për mbledhjen e provave
Greqia, pikë tranziti e trafikut të drogës, e pësojnë 2 shqiptarë dhe 1 grek (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.010478973388672
array(1) { ["section"]=> string(115) "dimri-me-shira-dhe-permbytje-prefekti-i-lezhes-paralajmeron-drejtuesit-lokale-do-te-mbani-pergjegjesi-penale-184470" }