Diplomacia shqiptare uron në latinisht Papa Françeskun (Foto)

Publikuar tek: politike, më 18:29 17-12-2015 Diplomacia shqiptare uron në latinisht Papa Françeskun (Foto)

Papa Françesku feston sot 79 vjetorin e ditëlindjes së tij dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e ka uruar Ati e Shenjtë nëpërmjet Twitterit.

Papa Françesku,i cili e nisi turin e tij në Europë nga Shqipëria, tashmë ka edhe llogarinë e tij në Twitter me plot 8 milionë ndjekës. “Happy Birthday @pontifex ! AD MULTOS ANNOS”, shkruan kryediplomati Ditmir Bushati, duke e uruar në gjuhën angleze dhe atë latine në fotografinë ku Ati i Shenjtë ka në sfond flamurin kuqezi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010003089904785
array(1) { ["section"]=> string(65) "diplomacia-shqiptare-uron-ne-latinisht-papa-franceskun-foto-28008" }