Diplomohet në moshën 103 vjeçare, mer titull nderi

Publikuar tek: bota, më 13:12 15-04-2015 Diplomohet në moshën 103 vjeçare, mer titull nderi Marie Hunt 103 vjeç

Marie Hunt nga Wisconsin, SHBA është diplomuar në moshën 103 duke u bërë kështu edhe gruaja e diplomuar më vonë në botë.

Hunt nuk e ndoqi Shkollën e Mesme pasi vitet e gjimnazit i kaloi duke ndihmuar për rritjen e tetë motrave dhe vëllezërve të saj më të vegjël. Asaj ju dha një titull nderimi në moshën 103-vjeçare nga River Valley High School. Ka vendosur që t’i kthehet arsimimit të saj pas 87 viteve pasi e ndërpreu dhe tani është e diplomuar me diplomë gjimnazi. Hunt ka bërë një jetë të lumtur, por gjithmonë i kujtohej që ende nuk ka kryer shkollën e mesme.

“Është diçka që doja ta bëja gjithmonë. Nuk kasha mundësi të shkoja dhe tani pas 103 viteve ja ku jam”, shprehet e moshuara.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011375188827515
array(1) { ["section"]=> string(54) "diplomohet-ne-moshen-103-vjecare-mer-titull-nderi-8796" }