Disa ditë para vendimit të madh, Berisha kujton deklaratën e Ramës të një viti më parë: Nuk ka hapje negociatash

Publikuar tek: politike, më 12:45 14-10-2019 Disa ditë para vendimit të madh, Berisha kujton deklaratën e Ramës të një viti më parë: Nuk ka hapje negociatash Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reguar për çeljen e negociatave disa ditë para vendimit të madh, ku ka kujtuar deklaratën e një viti më parë të kryeministrit Edi Rama.

Rama shprehej atëherë se kishte marrë një datë për negociatat, ndërsa Berisha thotë me bindje se këtë vit Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat.

“Negociata e parashikuara per tu hapur sipas deklarates se Keshillit te Ministravete BE te dt 26 qershor te vitit 2018 ne fundin e vitit 2019 nuk do te happen”, shkruan ish-lideri i PD.

Reagimi i Berishës:

Nuk ka hapje negociatash kete vit per Shqiperine!

Negociata e parashikuara per tu hapur sipas deklarates se Keshillit te Ministravete BE te dt 26 qershor te vitit 2018 ne fundin e vitit 2019 nuk do te hapen.

Projekt dokumenti i djeshem i Keshillit te Ministrave te BE cakton si te mundshem dhe vetem nese plotesohen kushtet, hapjen e drites jeshile per hapjen e negociatave me Shqiperine vitin 2020 dhe per kete ai cakton plotesimin e 8 kushteve para se Shqiperia te hape negociatat me BE.

Ketu me poshte keni urimin e vjetshem te Edvin Mafise per hapjen e negociatave.

Mesazhi i Rames
MIRËMËNGJES  Mbrëmë...., pas dakordësisë aspak të lehtë për datën e çeljes së negociatave me Shqipërinë, esadistët e rinj të Shqipërisë hidhnin gurët e akuzave të tyre vulgare kundër qeverisë si fajtore për një dështim imagjinar në Europë! Me lutjen që të mos u’a harroni këto shfaqje të pafundme brutaliteti kundër qëllimit tonë të përbashkët dhe vetë Shqipërisë, ju uroj një ditë të bukur 

Nje pyetje per mbare shqiptaret: A ka njeri qe nuk eshte ngopur nga mashtrimet e Edvin Mafise??! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021487951278687
array(1) { ["section"]=> string(117) "disa-dite-para-vendimit-te-madh-berisha-kujton-deklaraten-e-rames-te-nje-viti-me-pare-nuk-ka-hapje-negociatash-181994" }