Disa ditë para zgjedhjeve, 25 të paraburgosur kërkesë Gjykatës: Duam të votojmë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:50 25-06-2019 Disa ditë para zgjedhjeve, 25 të paraburgosur kërkesë Gjykatës: Duam të votojmë

25 të paraburgosur nga burgu 313 kanë kërkuar të drejtën për të votuar në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Kërkesa e të paraburgosurve është paraqitur në Gjykatën e Tiranës.

25 të paraburgosurit kërkojnë t'i mundësohet e drejta për të qenë pjesë e procesit zgjedhor në Tiranë.

Kujtojmë se kanë mbetur vetëm pesë ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit të cilat janë kundërshtuar nga opozita dhe presidenti Ilir Meta.

Ndërkohë nga ana tjetër kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka shans të shtyhet data e zgjedhjeve.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019784927368164
array(1) { ["section"]=> string(84) "disa-dite-para-zgjedhjeve-25-te-paraburgosur-kerkese-gjykates-duam-te-votojme-169707" }