Disa orë kokë më kokë të vetëm, përfundon takimi Kotzias-Bushati në Korçë

Publikuar tek: politike, më 20:43 20-01-2018 Disa orë kokë më kokë të vetëm, përfundon takimi Kotzias-Bushati në Korçë

Ka përfunduar takimi mes ministrit të Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati dhe atij grek Nikos Kotzias.

Minsitri i Jashtëm i Greqisë mbërriti në Korçë që mbrëmjen e djeshme dhe kjo vizitë ishte vijim i takimit të Kretës që dy ministrat e zhvilluan pak muaj më parë.

Nga Korça mësohet se të dy ministrat kanë qendruar bashkë për disa orë në një bisedë kokë më kokë.

Bëhet me dije se në takim janë diskutuar disa nga çështjet më të rëndësishme mes dy vendeve, ato të hershme si ligji i luftës në Greqi dhe ato të reja si kufiri detar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011511087417603
array(1) { ["section"]=> string(79) "disa-ore-koke-me-koke-te-vetem-perfundon-takimi-kotzias-bushati-ne-korce-107326" }