Disa orë pas protestës, Arta Marku shkon në Kryeministri

Publikuar tek: aktualitet, më 09:38 12-05-2019 Disa orë pas protestës, Arta Marku shkon në Kryeministri

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku ka shkuar mëngjesin e sotëm në Kryeministri.

Disa orë pas mbylljes së protestës Marku është parë duke hyrë me makinë brenda godinës së Kryeministrisë.

Nuk dihet ende shkaku i vizitës së kryeprokurores së përgjiithshme, ndërsa vizita vjen pas protestës së dhunshme.

Mbrëmjen e djeshme u plagosën 13 policë dhe disa qytetarë, ndërsa u shoqëruan 100 protestues.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Menduan se është polic i infiltruar, rrihet barbarisht protestuesi, kush është 39-vjeçari që i thyen brinjët (EMRI-DETAJE)
Grabitën me dhunë 2 të huaj, arrestohen 4 të rinj në Bilisht »
Article Logic
Execution time: 0.011423110961914
array(1) { ["section"]=> string(62) "disa-ore-pas-protestes-arta-marku-shkon-ne-kryeministri-163963" }