Disa shprehje që të ‘vrasin veshin’ nga Gramoz Ruçi në Parlament

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:43 01-02-2018 Disa shprehje që të ‘vrasin veshin’ nga Gramoz Ruçi në Parlament

Gramoz Ruçi, ndonëse është një nga deputetët më të vjetër në Kuvendin e Shqipërisë, ende nuk ia ka mësuar saktë emrat e mbiemrat kolegëve, edhe pse në kushtet kur është drejtues Kuvendi dhe i thërret për të marrë fjalën në foltore, një gjë e tillë është e papranueshme.

Por sikur mos mjaftonte kjo, shqipja e Ruçit ka ngelur shumë pas në kohë. I vëmendshëm, ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar disa nga shprehjet që tha sot kryeparlamentari.

“Nga Kuvendi i Shqipërisë

Po ndjek drejtpërdrejt punimet e Kuvendit. Nuk i ndreqet fjalori kryetarit të Kuvendit. Ja disa shprehje të sotme:
-Të drejtohem tyja
-Lëroni sallën
-Ditës së soçme
-Fillojmë në orë fikës
-Drejtohuni prekurorisë
-Kalojëm në pikën tjetër”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068519115447998
array(1) { ["section"]=> string(69) "disa-shprehje-qe-te-vrasin-veshin-nga-gramoz-ruci-ne-parlament-108752" }