Disa zona në Tiranë në ‘Black-Out’, reagon OSHEE: U stakua nënstacioni i Sharrës për 8 minuta (ZONAT QË MBETËN PA DRITA)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:10 28-03-2020 Disa zona në Tiranë në ‘Black-Out’, reagon OSHEE: U stakua nënstacioni i Sharrës për 8 minuta (ZONAT QË MBETËN PA DRITA) Nje pjese e Tiranes pa drita, foto e raportuar nga qytetaret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) reagon pas pamjeve të publikuara në rrjetet sociale nga qytetarë të ndryshëm për një stakim disa minutësh të energjisë.

OSHEE njofton se si rezultat i stakimit te linjës Sharrë 220 – Tec Kombinat në Nst Sharrë 220 të OST (Operatori i Sistemit të Transmetimit), mbetën pa energji për pak minuta Nenstacionet Tec Kombinat, Mëzes dhe Ndroq.

Konkretisht, ora ‪18:38 - 18:46 per 8 minuta, pa energji mbetën zona: Yzberisht, Vaqarr, Sharrë, Qender Kombinat, Tec, Qyteti Kombinat, Kasalle, Vishaj, Prush, Rr. Qelqit, Paskuqan, Unaza Re, Misto Mame, Kashar (pjeserisht), Yrshek, Fushe Mezez, Laknas, Yrshek, etj.

Ndërkohë, në mbrëmje ëhstë stakuar energjia elektrike për një minutë njofton OSHEE, nga ora 21:04 - 21:05 dhe kanë mbetur pa drita zonat: Kombinat, Ndroq, Yzberisht, Yrshek, Kashar, Mezes, Unaza e Re, etj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010913848876953
array(1) { ["section"]=> string(121) "disa-zona-ne-tirane-ne-black-out-reagon-oshee-u-stakua-nenstacioni-i-sharres-per-8-minuta-zonat-qe-mbeten-pa-drita-200466" }