Disa zona të Tiranës probleme me furnizimin me ujë, shkak defekti në stacionet e pompimit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 19-07-2015 Disa zona të Tiranës probleme me furnizimin me ujë, shkak defekti në stacionet e pompimit

Në disa zonë të kryeqytetit do të ketë probleme me furznimin me ujë të pijshëm. Drejtoria e Ujësjellës-Kanalizime në Tiranë, ka njoftuar se si pasojë e një defekti zona Kombinatit, Sharrës, Unazës së Re, Yzberishtit dhe Fushë Mëzesës do të kenë kufizime të furnizimit me ujë.

Sipas UKT-së, shkak për këtë situatë është bërë një defekt elektrik në stacionet e pompimit në Bërxullë, ndërsa po punohet për normalizimin e situatës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panik në Golem, pushuesi nga Tirana tenton të vrasë ish-bashkëshorten gjatë kohës që po drekonin në restorant
Automjeti aksidenton biçikletën, humb jetën një person në Maliq »
Article Logic
Execution time: 0.013520002365112
array(1) { ["section"]=> string(94) "disa-zona-te-tiranes-probleme-me-furnizimin-me-uje-shkak-defekti-ne-stacionet-e-pompimit-16540" }