Disiplina i 'masakroi', ja cili pritet të jetë vendimi i Flamurtarit

Publikuar tek: sport, më 12:52 13-05-2018 Disiplina i 'masakroi', ja cili pritet të jetë vendimi i Flamurtarit Sinan Idrizi

Pak ditë më parë Flamurtari mori një dënim nga Komisioni i Disiplinës që ndeshjet në shtëpi t’i luajnë në një stadium neutral.

Përballja e radhës në shtëpi për vlonjatët është kundër Partizanit dhe mësohet se drejtuesit e klubit po mendojnë që të paguajnë dënimin për të luajtur ndeshjen në shtëpi në mbështetje nga publiku i tyre. Ende nuk ka diçka konkrete, por pritet që të hënën situata të bëhet më e qartë.

Përsa i përket ndeshjes së sotme kuqezinjtë do të përballen me Kamzën. Një sfidë shumë e vsëhtirë ndaj një kundërshtari, që “lufton” për mbijetesë dhe këto ndeshje i ka si finale. Flamurtari për momentin renditet në vendin e gjashtë me 45 pikë të grumbulluara 33 javë kampionat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12719988822937
array(1) { ["section"]=> string(72) "disiplina-i-masakroi-ja-cili-pritet-te-jete-vendimi-i-flamurtarit-120592" }