Diskutimet për detin, Bushati: Veprimi i Metës lajthitje politike. I thoshte Ramës...(E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 11:05 28-02-2018 Diskutimet për detin, Bushati: Veprimi i Metës lajthitje politike. I thoshte Ramës...(E PLOTË)

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh se Presideti Meta duhet të kishte komplimentuar punën e bërë. Nga Komisioni i Jashtëm ku edhe po jep sqarime lidhur me çështjen e detit me Greqinë ministri Bushati theksoi se Meta i tha Ramës që po kap marrëveshjen, ndërsa sipas Bushatit kjo është lajthitje politike që ka bërë bashkë shumë aktorë politikë.

“Të gjitha këto unë i injoroj dhe i marr për lajthitje politike”, tha ndër të tjera Bushati.

Më shumë nga fjala e Bushatit:

I thoshte Ramës mos e kap marrëveshjen, por kjo është një marrëveshje e shkëlqyer. Sot unë me gjithë maturinë i shoh aktorë të ndryshëm që nuk e di se çfarë kauze i ka bërë bashkë. Të gjitha këto unë i injoroj dhe i marr për lajthitje politike.

Kemi bërë një metodolgji që nuk është bërë asnjëherë për një proces rigoroz duke njohur rëndësinë e çështjes është marrë çdo aspekti i kësaj cështjeje në shqyrtim. Kjo është një punë e qeverisë dhe e institucioneve të shtetit shqiptar. Unë e vlerësova Presidentin e Republikës dhe nuk i kursej komplimentet e kryeminsitrit grek, Por presodenti duhet ta kishte vlerësuar dhe komlimentuar punën e bërë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DETI/ Bushati flet për një marrëveshje të re me Greqinë, tregon takimin me Metën para se t’i kërkonte autorizimin
Vdekja e ish-deputetes kirurge të PD, ja si e kujton doktor Berisha »
Article Logic
Execution time: 0.012619018554688
array(1) { ["section"]=> string(94) "diskutimet-per-detin-bushati-veprimi-i-metes-lajthitje-politike-i-thoshte-rames-e-plote-111738" }