Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, Bushati: Gazetarët e guximshëm, të rëndësishëm për demokracinë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:23 03-05-2015 Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, Bushati: Gazetarët e guximshëm, të rëndësishëm për demokracinë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka theksuar rëndësinë e gazetarëve që mbrojnë të drejtat themelore të njeriut, për demokracitë e vendeve.

Në një “tweet” në ghuhën angleze sot në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Bushati shkruan se gazetaria në lulëzim dhe gazetarët që mbrojnë të drejtat themelore të njeriut janë mjaft të rëndësishëm për demokracitë e vendeve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama prezanton shtëpinë e re të kombëtares (Video)
Greqi, përleshje në burg mes shqiptarëve dhe pakistanezëve, 2 të vrarë dhe 21 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013622045516968
array(1) { ["section"]=> string(100) "dita-boterore-e-lirise-se-shtypit-bushati-gazetaret-e-guximshem-te-rendesishem-per-demokracine-10291" }