Dita Botërore e Zombie/ Qytetarët ‘pushtojnë’ rrugët e Londrës me veshje të frikshme, zbulohet qëllimi

Publikuar tek: bota, më 19:04 06-10-2019 Dita Botërore e Zombie/ Qytetarët ‘pushtojnë’ rrugët e Londrës me veshje të frikshme, zbulohet qëllimi

Sot në kuadër të Ditës Botërore të Zombie, kryeqyteti anglez, Londra ka organizuar eventin e përvitshëm.

Qindra persona marshuan në rrugët e Londrës për të 12 vit radhazi të veshur frikshëm.

Këto maskime  kanë  për qëllim grumbullimin e të ardhurave për luftën kundër urisë.

Kujtojmë që Dita Botërore e Zombie është mbajtur për herë të parë në Pitsburg të SHBA, në vitin 2006, aty ku është xhiruar filmi i famshëm horror “Dawn of the Dead”.

hampton court palace zombies.jpg.gallery.jpg

19339806-7541391-image-a-16_1570300848619.jpg19339816-7541391-image-a-19_1570301007269.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012408018112183
array(1) { ["section"]=> string(105) "dita-boterore-e-zombie-qytetaret-pushtojne-rruget-e-londres-me-veshje-te-frikshme-zbulohet-qellimi-181041" }