Dita e 13-të e grevës së urisë, naftëtaret: Zëri ynë nuk po dëgjohet, nuk e dimë çfarë presin që të na japin një zgjidhje

Publikuar tek: aktualitet, më 12:53 27-10-2020 Dita e 13-të e grevës së urisë, naftëtaret: Zëri ynë nuk po dëgjohet, nuk e dimë çfarë presin që të na japin një zgjidhje

Sot bëhen 13 ditë nga greva e urisë së naftëtareve të Ballshit, gjendja e të cilave sa vjen e përkeqësohet.

Edhe pse gjenda e naftëtareve është rënduar ato janë shprehur se nuk do të tërhiqen nga greva e urisë deri në momentin që të kenë një zgjidhje.

Gratë janë shprehur se dhe pse 13 ditë në grevë zëri i tyre nuk po dëgjohet, duke u shprehur se çdo ditë ndihen më të dobëta.

“Zëri ynë nuk po dëgjohet. Përditë ndjehemi edhe më të dobëta. Nuk e dimë çfarë presin që të na japin një zgjidhje. Nuk dalim që këtu. Do të rrimë deri në vdekje. Fëmijët i kemi lënë në shtëpi e na shikojnë vetëm në televizor. Zoti kryeministër çfarë kërkojnë këto nëna këtu, vetëm 13 paga të prapambetura të fituara me gjyq, bukën e gojës dhe gjallërimin e qytetit,” shpreht një nga gratë naftëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i hidhur/ Koronavirusi i merr jetën specialistes së Autoritetit Shëndetësor të Tiranës
Kodi Zgjedhor në Venecia, Komisioni Europian: Vendimi u takon palëve në Shqipëri, presim që t’i merrni në konsideratë udhëzimet »
Article Logic
Execution time: 0.011561870574951
array(1) { ["section"]=> string(125) "dita-e-13-te-e-greves-se-urise-naftetaret-zeri-yne-nuk-po-degjohet-nuk-e-dime-cfare-presin-qe-te-na-japin-nje-zgjidhje-225344" }