Dita e 5-të e ngujimit nëpër fakultete, studentët të vendosur: Do të qendrojmë këtu

Publikuar tek: aktualitet, më 08:26 14-01-2019 Dita e 5-të e ngujimit nëpër fakultete, studentët të vendosur: Do të qendrojmë këtu

Edhe sot studentët vijojnë të qendrojnë të ngujuar brenda fakulteteve të tyre duke bllokuar hyrjen dhe zhvillimin e procesit mësimor.

Studentët i bashkohen ngujimit të nisur prej 5 ditësh në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitekturës dhe tek Politekniku.

Ata shprehen  se do vijojnë ngujimin deri në plotësimin e plotë të 8 pikave dhe se kanë mbështetjen e të gjithë studentëve të tjerë që vazhdojnë bojkotin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e trefishtë në Tiranë, zbulohen identitetet e viktimave (EMRAT-DINAMIKA E NGJARJES)
Dalin SHIFRAT, si po ikin shqiptarët në heshtje, emigracioni po zbraz vendin »
Article Logic
Execution time: 0.01128101348877
array(1) { ["section"]=> string(88) "dita-e-5-te-e-ngujimit-neper-fakultete-studentet-te-vendosur-do-te-qendrojme-ketu-148679" }