Dita e 8-të e pushimeve të një turisti special nëpër Shqipëri (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 07:11 08-08-2016 Dita e 8-të e pushimeve të një turisti special nëpër Shqipëri (FOTOT)

Themi "special" sepse ai është fotograf i njohur dhe ka shkelur çdo cep të Shqipërisë duke e promovuar pafund. E kemi fjalën për Fation Plakun. Teksa është në ditën e tij të tetë të pushimeve, ai na servir këto foto të mrekullueshme bashkë me një përshkrim të shkurtër të asaj se çfarë ka bërë.

“Bukuritë natyrore të Permetit nuk kanë fund, pas rafting në lumin e Vjosës sot pershkrova në këmbë dhe duke notuar gjithë Kanionin e Langarices nga ura e Dashit deri në ujrat termale të Bënjës 3 30min. Eksplorova nje shpelle pa emer, Uren e Babos ku para rastin te shikoj një pemë të varur me kokë poshtë në përroin e Delvinës, banjë në ujrat termale dhe gjithashtu bëra një vizitë në një familje në fshatin e gurtë të Bënjës”.

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

f4.jpg

f5.jpg

f6.jpg

f7.jpg

f8.jpg

 

f9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023475885391235
array(1) { ["section"]=> string(73) "dita-e-8-te-e-pushimeve-te-nje-turisti-special-neper-shqiperi-fotot-49083" }