Dita e Çlirimit/ Nishani dhe Rama homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve”

Publikuar tek: aktualitet, më 10:21 29-11-2015 Dita e Çlirimit/ Nishani dhe Rama homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve”

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, Kryeministri Edi Rama, Nënkryetarja e Kuvendit Valentina Leskaj, Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, veteranë dhe familjarë të dëshmorëve të kombit kanë kryer homazhet pranë monumentin “Nëna Shqipëri” me rastin e ditës së çlirimit të vendit.

Kurora me lule janë vendosur pranë monumentit, ndërsa asnjë prej zyrtarëve të lartë nuk ka dhënë prononcim për mediat pas ceremonisë.

Nishani dhe Rama kanë marrë pjesë së bashku edhe në ceremoninë e organizuar dje (28.11) në qytetin e Vlorës me rastin e ditës së pavarësisë. 

cere.png

vetera.png

vaso.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen përgjimet e grupit të heroinës. Kodet e përdorura: O shoku, edhe 10 litra vaj kam
Ndodh edhe kjo në Tiranë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011981964111328
array(1) { ["section"]=> string(71) "dita-e-clirimit-nishani-dhe-rama-homazhe-ne-varrezat-e-deshmoreve-26516" }