Dita e parë në detyrë/ Reagon Ambasadorja e re Amerikane, Yuri Kim: Jam gati t’i përvishem punës

Publikuar tek: aktualitet, më 19:34 23-01-2020 Dita e parë në detyrë/ Reagon Ambasadorja e re Amerikane, Yuri Kim: Jam gati t’i përvishem punës Yuri Kim, Ambasadorja e re Amerikane e dekretuar në Tiranë

Yuri Kim, Ambasadorja e re Amerikane e dekretuar në Tiranë, reagon pas marrjes zyrtarisht të detyrës.

“Ndihem e nderuar dhe shumë e kënaqur që jam në Shqipëri dhe jam gati t’i përvishem punës”, shkruan Yuri Kim, në ditën e saj të parë në Ambasadën Amerikane në Tiranë.

Kujtojmë se, Ambasadorja Kim ka mbërritur dje në Aeroportin “Nënë Tereza” dhe sot ka nisur zyrtarisht punën si përfaqësuese e SHBA në Shqipëri. Deklaratën e Yuri Kim e shpërndan vetë Ambasada Amerikane, ndërsa ofron dhe një link për të lexuar biografinë e plotë të diplomates.

Linku: Lexoni këtu biografinë e Ambasadores Yuri Kim

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U vetëdorëzua për ekzekutimin e shokut me 3 plumba pranë 'Artistit', zbardhet dëshmia e Noel Dishit: S'kam lidhje me vrasjen
Rënia me 7 vende në Indeksin për korrupsionin, reagon AP: Mesazh për të kuptuar disa të vërteta të hidhura »
Article Logic
Execution time: 0.010982036590576
array(1) { ["section"]=> string(100) "dita-e-pare-ne-detyre-reagon-ambasadorja-e-re-amerikane-yuri-kim-jam-gati-t-i-pervishem-punes-192949" }