Dita e rinisë, nënkryetari i parlamentit: Një masturbim historiko-politik

Publikuar tek: politike, më 10:44 08-12-2017 Dita e rinisë, nënkryetari i parlamentit: Një masturbim historiko-politik

Nënkryetari i parlamentit për Partinë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar 8 dhjetorin, ditën e Rinisë.

Sipas Palokës vendi ka nevojë për një dhjetor të ri, përmes një statusi që shkruan në rrjetet sociale.

STATUSI I PLOTË

Sot 8 dhjetor!

Nuk me ka pelqyer asnjehere dalja cdo dhjetor neper podiume e tribuna sepse me dukej sikur pak nga pak edhe disa nga ne po ktheheshim si ata “veteranet” e dikurshem qe vinin nga nje cope teneqeje ne xhakete dhe jetonin me kujtime e gjysma perrallash qe ju a tregonin me te rinjve. Nje masturbim historiko-politik qe zgjati gati 50 vjet nderkohe qe vendi shkoi drejt rrenimit.

Por ne sigurisht nuk mund te veteballsamosemi e as te lejojme te na ballsamosin, per me teper sot kur duket qarte se vendi ka nevoje per nje DHJETOR TE RI .

Ne mundemi ende dhe do ti levizim, do ti ndryshojme gjerat perseri. Ne nuk mund te pajtohemi me te keqen. Kemi lindur per ta luftuar ate...

Gezuar 8 dhjetorin te gjithe atyre qe duan dhe do luftojne gjithnje per liri dhe drejtesi.

Edi-Paloka-Kuvend-640x365.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084810256958008
array(1) { ["section"]=> string(78) "dita-e-rinise-nenkryetari-i-parlamentit-nje-masturbim-historiko-politik-102378" }