Dita ndërkombëtare e Holokaustit/ Basha: Krenar për qëndrimin unik dhe sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve

Publikuar tek: politike, më 11:53 27-01-2020 Dita ndërkombëtare e Holokaustit/ Basha: Krenar për qëndrimin unik dhe sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve Lulzim Basha, kreu i PD

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës edhe kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar me anë të një mesazhi viktimat e Holokaustit.

Basha shprehet se ndihet krenar që Shqipëria i mbrojti hebrenjtë duke ndihmuar që kjo shifër të mos ishte më e madhe.

“Sot me 27 Janar përkujtojmë me dhimbje 6 milionë hebrenjtë që u shfarosën mizorisht gjatë Holokaustit. Kurrë nuk duhet të harrojmë dhe duhet të përballemi e të luftojmë të gjitha format e antisemitizmit dhe diskriminimit. Krenar për qëndrimin unik dhe sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore”, shkruan Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031673908233643
array(1) { ["section"]=> string(125) "dita-nderkombetare-e-holokaustit-basha-krenar-per-qendrimin-unik-dhe-sakrificen-e-shqiptareve-ne-mbrojtje-te-hebrenjve-193274" }