Dita ndërkombëtare e paqes, Fenomeni Ronaldo kujton vizitën në Kosovë

Publikuar tek: sport, më 20:18 21-09-2016 Dita ndërkombëtare e paqes, Fenomeni Ronaldo kujton vizitën në Kosovë

Luis Nazario De Lima Ronaldo, ose shkurt Fenomeni, ka uruar sot ditën ndërkombëtare të paqes me një foto që brenda saj ka shumë domethënie.

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror, Ronaldo, kujton këtë ditë me një foto të shkrepur nga vizita e bërë në Gjakovë gjatë periudhës së luftës në Kosovë.

Ai zbriti në Kosovë pas përfundimit të luftës, ndërsa është pritur nga mijëra njerëz. “Ne jemi të gjithë të bashkuar. Le ta bëjmë botën një vend më të mirë për të gjithë ne”, ka shkruar Ronaldo në “facebook”.

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023947954177856
array(1) { ["section"]=> string(74) "dita-nderkombetare-e-paqes-fenomeni-ronaldo-kujton-viziten-ne-kosove-53680" }