Ditë e madhe për Kosovën, Arrihet liberalizimi i vizave

Publikuar tek: rajon, më 09:23 18-07-2018 Ditë e madhe për Kosovën, Arrihet liberalizimi i vizave

Sot në orën 16:00, Kosova pritet ta marrë lajmin e mirë për çështjen e liberalizimit të vizave.

Zyrtarë të BE-së, pritet t'i njoftojnë liderët e Kosovës, që ndodhen në Bruksel, se komisioni do të bëjë një rekomandim pozitiv për vizat. Kjo nënkupton që pas pak muajve, qytetarët e shtetit më të ri në Evropë, do të lëvizin lirshëm nëpër zonën Schengen.

Atributet e plota u jepen të gjithëve kaheve politike, duke përfshirë edhe opozitën.

Sidoqoftë përfaqësuesve të Republikës së Kosovës u është kërkuar që ky unitet dhe frymë bashkëpunuese të shtrihet edhe në pikat e tjera që parashikojnë liberalizimin, siç është Dialogu me Serbinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incidenti me avionin e Pacollit, delegacioni i Kosovës hyn në territorin serb
Shqiptarët zhvendosin parcelat me kanabis në Greqi, shkatërrohet rrjeti me 13 anëtarë, asgjësohen 1800 rrënjë (Foto-Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010216951370239
array(1) { ["section"]=> string(61) "dite-e-madhe-per-kosoven-arrihet-liberalizimi-i-vizave-128282" }