Ditë e rëndësishme për aktorin e madh, Luftar Paja nderohet me çmim (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:31 29-04-2018 Ditë e rëndësishme për aktorin e madh, Luftar Paja nderohet me çmim (FOTO-VIDEO) Gjatë ceremonisë

Një moment i rëndësishëm për aktorin e madh Luftar Paja.

Aktori shqiptar i njohur për dhjetëra role në kinematografi dhe në teatër, Luftar Paja u nderua me Medaljen e Artë “ Urdhri i Misionarit të Paqes Shenjtorja Nënë Tereza” në Fier. I shoqëruar edhe nga aktorë të njohur të brezit të tij, miq dhe familjarë, Luftar Paja u prit në një takim të veçantë nga kryebashkiaku i Fierit, dhe mjaft figura të njohura. 

Të pranishëm në ceremoninë e dekorimit ndodhen edhe tre aktorët e mëdhenj të vendit, Margarita Xhepa, Birçe Hasko dhe Reshat Arbana. 3 artistët e mëdhenj janë bashkuar në këtë ditë të veçantë për kolegun e tyre, i cili po nderohet me çmimin e rëndësishëm. Aktori i madh falenderoi gjithë të pranishmit, duke u shprehur se ndjehet mjaft i vlerësuar për çmimin e marrë.

31466851_10157212286378765_8005042986398253056_n.jpg

 

31489925_10157212286278765_2793133484468600832_n-1.jpg

 

Screenshot_33.jpg

 

Screenshot_34.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013967037200928
array(1) { ["section"]=> string(78) "dite-e-rendesishme-per-aktorin-e-madh-luftar-paja-nderohet-me-cmim-foto-118782" }