Ditë e rëndësishme për Shqipërinë dhe Kosovën, çfarë do të ndodhë nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 09:57 08-09-2017 Ditë e rëndësishme për Shqipërinë dhe Kosovën, çfarë do të ndodhë nesër

Dita e nesërme, 9 shtator do të jetë një ditë e rëndësishme për 2 vendet, atë të Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Fare rastësisht dy shtetet do të dekretojnë qeverinë të njëtën ditë.

Kosova pas zgjedhjeve të 11 qershorit dhe pas peripecive që ka kaluar për konsensus politik, ka vendosur më në fund që nesër të bëhet dekretimi i Qeverisë së re. Këtë lajmë e ka bërë të ditur Behxhet Pacolli ditën e djeshme.

Dhe për qeverinë e vendit tonë, nesër është një ditë e rëndësishme pasi do të mbahet seanca e parë, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Ditën e nesërme në 9 shtator, pritet që Ilir Meta të dekretojë Qeverinë e Re “Rama 2”.

Dhe pse një rastësi, punimet në Kuvendin e Shqipërisë dhe atë të Kosovës do të nisin në një ditë. Urojmë që të vejë mbarë çdo gjë për të dyja Qeveritë./Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010061025619507
array(1) { ["section"]=> string(76) "dite-e-rendesishme-per-shqiperine-dhe-kosoven-cfare-do-te-ndodhe-neser-91574" }