Ditë e veçantë sot për aktorin e njohur të “Portokalli-së”: Mirënjohje për këta dy persona, më bënë ky që jam!

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:33 26-09-2017 Ditë e veçantë sot për aktorin e njohur të “Portokalli-së”: Mirënjohje për këta dy persona, më bënë ky që jam!

Është pa dyshim një nga aktorët dhe personazhet e preferuar të spektaklit të humorit “Portokalli” në Top Channel.  

Sot për të është një ditë e rëndësishme në karrierën e tij si aktor. Rezart Veleshnja, i njohur për role të shumtë sot mbush 10 vjet që bashkëpunon në spektaklin e humorit, që nis këtë të dielë.

Mes falenderimeve, ai veçon regjisorin Altin Basha, si dhe aktorin Ledjo Lako, si dy personat që e udhëzuan për të arritur aty ku është sot.   

“Sot mbush 10 vjec ne tv nr 1 ne shqiperi Top Channel! U rrita artistikisht ne kete shpi me prinder te mire edhe te mencur! Nje falenderim shkon per Altin (Bishen) qe me beri ky qe jam! Ai qe nuk harroet eshte ledjo Lako qe ishte i pari qe me shoqeroj ne kete skene edhe me mesoj hapat e para! Flm te gjitheve qe me mbeshtetet! Por mos harroni kete jave ne tv tuaj vjen portokalli me lart se kurre me pare nje super skenografi edhe numra surpriz pa fund nga Flor Binaj,Ledjo Lako Gazmend Paja,Marin Orhanasi etj etj”, shkruan Rezarti në rrjetet sociale. 

 

rezart_veleshnja.jpg

 

 

betim.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12143206596375
array(1) { ["section"]=> string(111) "dite-e-vecante-sot-per-aktorin-e-njohur-te-portokalli-se-mirenjohje-per-keta-dy-persona-me-bene-ky-qe-jam-93720" }