Ditë e zezë për Afganistatin, vdesin 62 veta në një xhami

Publikuar tek: bota, më 15:42 18-10-2019 Ditë e zezë për Afganistatin, vdesin 62 veta në një xhami Pamje nga dërgimi i të plagosurve në spital

62 afganë kanë vdekur ditën e sotme dhe 100 të tjerë janë plagosur pas një serie shpërthimesh në lindje të vendit.  

Zyrtarët lokalë raportojnë se u dëgjuan një disa shpërthimesh të fuqishme bombash në një xhami në distriktin Haska Menas.

Deri tani asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përsipër autorësinë për këto vrasje makabre.

Në vetëm një muaj në Afganistan kanë vdekur plot 1174 veta dhe janë plagosur 3139 të tjerë. Rajoni i Jalalabadit është zona më e rrezikshme për sa i përket sulmeve terroriste.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15366888046265
array(1) { ["section"]=> string(63) "dite-e-zeze-per-afganistatin-vdesin-62-veta-ne-nje-xhami-182605" }