Ditë e ZEZË për Italinë, regjistrohet numër i LARTË i viktimave në 24 orë (BILANCI)

Publikuar tek: bota, më 18:31 19-01-2021 Ditë e ZEZË për Italinë, regjistrohet numër i LARTË i viktimave në 24 orë (BILANCI) Foto ilustruese

Sot Italia ka regjistruar një numër të lartë të viktimave nga koronavirusi, që nga fillimi i pandemisë që kaploi botën.

Shteti ynë fqinj ka shënuar ulje në numrin e rasteve të reja në 24 orë, por rritje të viktimave.

Ministria e Shëndetësisë atje raportoi 10.497 raste të reja dhe 603 viktima, duke e çuar në mbi 2.4 milionë numrin e të prekurve dhe 83.157 atë të jetëve të humbura.

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Britania shënon ditën më VDEKJEPRURËSE që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë
Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve »
Article Logic
Execution time: 0.012947082519531
array(1) { ["section"]=> string(129) "dite-e-zeze-per-britanine-e-madhe-regjistrohet-numri-me-i-larte-i-viktimave-ne-24-ore-cdo-1-minute-vdes-nje-person-bilanci-235620" }