Ditë më parë një prej tyre tentoi vetëvrasjen, sot të gjithë punonjësit e Rafinerisë në Fier ngrihen në protestë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:02 02-02-2017 Ditë më parë një prej tyre tentoi vetëvrasjen, sot të gjithë punonjësit e Rafinerisë në Fier ngrihen në protestë

Punonjësit e Rafinerisë së Fierit kanë dalë ditën e sotme në protestë. Ata kanë muaj të tërë pa marrë pagat ndërsa një pjesë e tyre punojnë pa siguracione.

Askush deri më tani nuk u ka dhënë përgjigje ndërsa disa disa ditë më parë një prej punonjësve tentoi vetëvrasjen para syve të fëmijëve. Agim Mydini zbriti nga oxhaku i rafinerisë me premtimin se do i merrte paratë por ende nuk është bërë asgjë.

As ARMO dhe as kompania TPD e cila pretendon se marrëveshja e saj me kompaninë e naftës ka skaduar më 31 dhjetor të 2016-ës, nuk kanë mbajtur asnjë përgjegjësi duke i lënë në mëshirë të fatit punëtorët. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata Kushtetuese jep njoftimin e rëndësishëm: Gjyqtari Vladimir Kristo nuk është dorëhequr (E PLOTË)
Kush është lushnjarja trafikante që u kap dje me drogë nga policia: Si po kalonte “mallin” me valixhe (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010222911834717
array(1) { ["section"]=> string(117) "dite-me-pare-nje-prej-tyre-tentoi-vetevrasjen-sot-te-gjithe-punonjesit-e-rafinerise-ne-fier-ngrihen-ne-proteste-67452" }