Ditë më parë probleme me ujin e pijshëm në Sarandë, sot shpërthejnë ujërat e zeza në qendër të qytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:56 03-01-2017 Ditë më parë probleme me ujin e pijshëm në Sarandë, sot shpërthejnë ujërat e zeza në qendër të qytetit

Saranda vijon të ketë problem me rrjetin e kanalizimeve të ujrave të zeza dhe ujit të pijshëm.

Pak ditë më parë, në pothuajse gjysmën e qytetit nga tubacionet e ujit të pijshëm pompohej vetëm baltë, duke shkaktuar një dëm kolosal në mijra familje, të cilave u janë mbushur edhe depozitat me baltë, shkruan Saranda ëeb.

Sot në qendër të Sarandës kanë shpërthyer përsëri ujrat e zeza. Në hyrjen e këtij pallati ujrat e zeza kanë zënë gjithë hapëësirën duke bërë edhe hyrje­-daljet nga shtëpitë të pamundura për banorët, por edhe miqtë të cilët ende vazhdojnë vizitat me rastin e Vitit të Ri

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Temperaturat -19°C, Bashkia Pukë bën një njoftim emergjent
Virozat e stinës, Ministria e Shëndetësisë: Vetëm sot janë kryer 576 vizita në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.0098180770874023
array(1) { ["section"]=> string(107) "dite-me-pare-probleme-me-ujin-e-pijshem-ne-sarande-sot-shperthejne-ujerat-e-zeza-ne-qender-te-qytetit-64524" }