Ditë të mira për Shqipërinë, ku do të zbarkojnë së shpejti turistët e “krimbur” në para

Publikuar tek: ekonomi, më 12:08 25-04-2017 Ditë të mira për Shqipërinë, ku do të zbarkojnë së shpejti turistët e “krimbur” në para

 Ka nisur për herë të parë në historinë e turizmit shqiptar ndërtimi i kompleksit të parë me 5 yje në Durrës.

Në inagurimin e nisjes së punimeve mori pjesë sot kryeministri Edi Rama, si dhe përfaqësues të investitorëve të huaj.

Duke i cilësuar si një faqe e re për turizmin shqiptar, Rama tha se në projektet e qeverisë është ndërtimi i komplekseve të tjera me 5 yje, në Dhërmi dhe në Kepin e Sillos.

“Kjo është harta e re turistike e Shqipërisë. Shumë shpejt një kategori e re turistësh me shumë para për ti shpenzuar do të vijnë këtu”, u shpreh Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019134044647217
array(1) { ["section"]=> string(90) "dite-te-mira-per-shqiperine-ku-do-te-zbarkojne-se-shpejti-turistet-e-krimbur-ne-para-76368" }