Ditë të ‘nxehta’ politike/ Pas Yuri Kim, Basha në takim me ambasadorin gjerman

Publikuar tek: politike, më 16:12 27-05-2020 Ditë të ‘nxehta’ politike/ Pas Yuri Kim, Basha në takim me ambasadorin gjerman Basha-Zingraf

Ditë me shumë zhvillime këto për politikën shqiptare e cila ka marrë ultimatumin e ambasadores amerikane Yuri Kim për të lënë mënjanë pazaret e lojërat.

Kim tha se reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi janë dy gjëra me të cilat nuk mund të luhet e as të bëhet pazar.

Dhe ndërkaq, pas takimit të djeshëm, të frytshëm në dukje, të Yuri Kim me kreun e PD Lulzim Basha, ky i fundit sot është takuar me ambasadorin gjerman Peter Zingraf.

Sakaq, pas këtij takimi, Basha do të presë edhe ekspertët e reformës zgjedhore me zotimin për ta përmbyllur sa më parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090489387512207
array(1) { ["section"]=> string(81) "dite-te-nxehta-politike-pas-yuri-kim-basha-ne-takim-me-ambasadorin-gjerman-208020" }