Ditë të vështira, unë do i shtrij dorën dikujt që s’ka mundësi! Po ti?

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 03-07-2020 Ditë të vështira, unë do i shtrij dorën dikujt që s’ka mundësi! Po ti?

Për Shqipërinë këto kanë qenë muaj të vështirë.

Vendi ynë u godit nga tërmeti i 26 nëntorit dhe pa mundur as të marrë “frymë” nga kjo situatë, u përball me pandeminë botërore COVID 19.

Muaj të tërë në karantinë dhe përpos dëmit emocional e shpirtëror, qytetarët u përballën me një krizë të fortë ekonomike.

Të pamundurit, shtresa më vulnerable e shoqërisë u goditën më shumë se kushdo tjetër.

E nëse, shumëkush prej nesh, sot i është kthyer normalitetit, shumë të tjerë jetojnë në çadra e në pamundësi për të përballuar jetesën e vështirë.

Ne, të vetëm nuk mund t’i ndryshojmë jetën kujt, ama duke u bërë të gjithë bashkë, mund t’ia ndryshojmë që çke me të.

Kompania Hako ka ndërmarrë një fushatë bamirësie.

Për çdo paketim Hot Dog Hako që ju blini në çdo market pranë jush, Hako do të dhurojë 5 lekë për bamirësi.

Ndaj nëse shkon në market për të pazaret, kujto që me blerjen e produkteve HAKO, ke çuar 5 lekë për një familje në nevojë.

Mos mendo që 5 lekë janë pak! Mendo që do kontribuoj edhe unë. Kështu pra, bashkë, unë, ti… të gjithë ne, mund të bëjmë dikë të lumtur në këto ditë të vështira!

Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_5.jpgScreenshot_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090720653533936
array(1) { ["section"]=> string(74) "dite-te-veshtira-une-do-i-shtrij-doren-dikujt-qe-s-ka-mundesi-po-ti-212694" }