Ditë zie për aktorin e njohur hollivudian, i ndërron jetë babai

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:59 16-01-2020 Ditë zie për aktorin e njohur hollivudian, i ndërron jetë babai

Rocky Johnson, babai i yllit të Hollivudit, Dëayne Johnson, ose siç njihet ndryshe ‘The Rock’, Rock’, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Në një deklaratë, duke njoftuar vdekjen e tij, World Erestling Entertainment (WWE) shpreh ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe fansat e Johnson.

Kujtojmë që Rocky, u bë kampioni i parë i ekipeve afrikano-amerikane të ’WWW’ në vitin 1983, një titull që ai fitoi me partnerin e tij Tony Atlas.

Pasi doli në pension në 1991, djali i tij Dwayne vazhdoi pasionin e tij të mundjes ku mori pseudonimin e tij ‘The Rock’-përpara se të bëhej aktor.

EOWxD4lWkAA18fU.jpgrocky1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncoi bashkëshorten për dhunë fizike, Sajmir Çili tregon për çfarë zihej me Suelën
»
Article Logic
Execution time: 0.006432056427002
array(1) { ["section"]=> string(69) "dite-zie-per-aktorin-e-njohur-hollivudian-i-nderron-jete-babai-192261" }