Ditëlindja e Adelajdës, mikesha e ngushtë rrënqeth me dedikimin e saj: Sot s’jemi bashkë, ti je në shtëpinë tëndë, atje me Zotin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:38 06-11-2017 Ditëlindja e Adelajdës, mikesha e ngushtë rrënqeth me dedikimin e saj: Sot s’jemi bashkë, ti je në shtëpinë tëndë, atje me Zotin

Shumë pak ditë nga ndarja e saj nga jeta, Adelajda Xhamani do të festonte ditëlindjen.

Por, e papritura që i mori jetën në moshë të re i ndërpreu ëndrrat, ndërsa zija ka rënë mes të afërmëvë dhe miqve të saj.

Më 5 nënëtor Adela do të festonte ditëlindjen, por fatkeqësisht, një atak kardiak i mori jetën. Mikesha e saj e ngushtë, Isida Mollaymeri i bën një dedikim prekës në rrjetet sociale, ndërsa përmes një video me fotot e tyre dhe miqve të përbashkët kujton momengtet më të bukura që kanë kaluar, si dhe ditëlindjen e saj të fundit. Moderatorja u nda nga jeta më 28 tetor 2017. 

MESAZHI

Adela une jam ktu sot...jam ktu ku ne do festonim ditelindjen tende...por jam vetem,ti nuk je...sot sjemi bashke ...sot secili ne shtepine e tije...dhe ti ne shtepine tende atje me Zotin ... Ti e doje shume,ti gjithmone i besoje atij e sot je me te...e Zoti do kujdeset per ty me shume se ne o zemer...Sot do ishte nje mbremje shume e bukur ne do festonim zemra ime do hapnim dhuratat,do qeshnim e do kenaqeshim me njeri-tjetein...Eraldo do bente shefin e festes,Ardi do tet ngacmonte se kush nga dhurata eshte me e bukura e me me dashuri,Iva do tet puthte non stop,Fatmira do ju thoshte avash avash ju te dyja e si gjithmone une do perkedhelesha e do tet shkulja floket e tu te bukur duke tet thene se ti je nje drrit me kacurrela...Ahhhh Adela jone sa shume na mumgon...shiko sa bukur kemi kaluar,shiko videot e fotot tona... a e mban mend vjet per ditelindjen tende sa kemi qeshur e sa je tallur me mua e me Eraldon qe ishim ulur buze liqenit ne erresire... batuta jote : Qyqa ca boni mo ju te dy aty,a keni noi hall e se dim,apo na jeni bo romantik ??? E ne filluam tu qesh me te madhe me tonin e zerit tend e me mimiken e ftyres tende te bukur...Ahhh zemer sikur ta dinim ne qe pas nje viti do na binte ky halli madh...Ti je cdo dite me ne te kujtojme ne cdo gje qe bejme, gjithmone themi sa do qeshte Adela per kte, sa do me shante Adela per kte,sa do e e imitonte Adela kte gjen e sa shume e shume gjera te tjera... Ti je e do mbetesh brenda nesh gjithmone ... Adela po na qan zemra e shpirti qe sot nuk po festojme 

 

aa.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092618465423584
array(1) { ["section"]=> string(130) "ditelindja-e-adelajdes-mikesha-e-ngushte-rrenqeth-me-dedikimin-e-saj-sot-s-jemi-bashke-ti-je-ne-shtepine-tende-atje-me-zotin-98485" }