Ditëlindja e Hamit Boriçit, Unioni i Gazetarëve të Shkodrës uron babain e gazetarisë shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 17:35 20-03-2019 Ditëlindja e Hamit Boriçit, Unioni i Gazetarëve të Shkodrës uron babain e gazetarisë shqiptare

Unioni i Gazetarëve të Shkodrës me në krye Gasper Markun ka uruar me rastin e ditëlindjes së 89-të personalitetin e madh të gazetarisë shqiptare, shkodranin e mirënjohur Hamit Boriçi.

Unioni shprehen krenarë që çmimet e organizuara ‘Hamit Boriçi’ i kanë vendosur emrin e tij.

Boriçi njihet ndryshe edhe si babai i gazetarisë shqiptare.

Kujtojmë që ndarja e çmimeve nën emrin e Boriçit u vendos në vitin 2017 si iniciativë e Unionit të Gazetarisë të shqipërisë dhe degës së këtij Unioni në Shkodër.

Urimi i plotë:

URIM !

Me rastin e ditëlindjes së 89-të, Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, qarku Shkodër, uron personalitetin e madh të gazetarisë shqiptare, shkodranin e mirënjohur Hamit Boriçi. Edhe 100 vite të tjera të lumtura me familjen tuaj professor! Mirënjohje dhe respekt për gjithçka keni dhënë në shërbim të formimit të brezave të tërë gazetarësh në Shqipëri. Ndjehemi krenare që për të tretin vite me radhë organizuam çmimin me emrin tuaj “Hamit Boriçi” për gazetarët e UGSH-qarku Shkodër, me shpresë dhe besim që shumë shpejt ky çmim do të shndërrohet në mbarëkombëtar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066640377044678
array(1) { ["section"]=> string(100) "ditelindja-e-hamit-boricit-unioni-i-gazetareve-te-shkodres-uron-babain-e-gazetarise-shqiptare-157211" }