Ditëlindja e maestro Kaçinarit, e uron Ema Andrea dhe ja sa vjeç mbush

Publikuar tek: kulture-art, më 09:40 20-11-2015 Ditëlindja e maestro Kaçinarit, e uron Ema Andrea dhe ja sa vjeç mbush Alfred Kaçinari dhe Ema Andrea

Maestro Alfred Kaçinari është një nga  kompozitorët më të mirë në vend dhe mbushi 56 vjeç. Ai ka festuar ditën e tij të lindjes ditën e djeshme dhe është aktorja e madhe Ema Andrea ajo që e uron publikisht ndonëse pak orë me vonesë.

“Edhe 100 Maestro Kacinari!”, shkruan aktorja ndërsa publikon edhe një foto me të gjatë spektaklit të kërcimit “ Dancing Ëith the Stars”.

Nuk ka munguar padyshim as falenderimi përmes një komenti i maestros.

Alfred Kaçinari shtë një ndër kompozitorët dhe orkestruesit më të shquar të muzikës së lehtë shqiptare, autor i shumë këngëve, qindra orkestrimeve dhe përpunimeve që janë paraqitur në festivalet e veprimtaritë më të dallueshme të muzikës së lehtë shqiptare, pjesëmarrës në shumë festivale, konkurime e veprimtari të rëndësishme të muzikës shqiptare.

Ai u lind më 19 nëntor 1959 .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074801445007324
array(1) { ["section"]=> string(75) "ditelindja-e-maestro-kacinarit-e-uron-ema-andrea-dhe-ja-sa-vjec-mbush-25867" }