Dritëroi i pavdekshëm, një libër i ri në datëlindjen e shkrimtarit

Publikuar tek: kulture-art, më 18:47 06-09-2017 Dritëroi i pavdekshëm, një libër i ri në datëlindjen e shkrimtarit

Dritëro Agolli i lindur në një Menkulas të Devollit afër me Korçën është një nga figurat letrare më të shquara në vend, tekstet e të cilit mbeten të pavdekshme.

Dritëro Agolli lindi më 13 tetor të vitit 1931 –dhe ndërrroi jetë më 3 shkurt të vitit 2017.

E bija e Dritëroit, Elona Agolli me anë të një psotimi në facebook lajmëron se së shpejti do të botohet një vepër e shkrimtarit pas vdekjes. Aforizma nga Dritëro, siç shkruan e bija do të vijë me rastin e datëlindjes.

“Drejt përfundimit të pergatitjes për botim të një vepre të rrallë, tepër të veçantë e shumë të pëlqyer si zhaner nga lexuesit besnikë të librit dhe shkrimtarit te zemres: Aforizma nga Dritëro Agolli. Tetori i datëlindjes së Ditëroit vjen i begatë”, shkruan Elona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039320945739746
array(1) { ["section"]=> string(70) "diteroi-i-pavdekshem-nje-liber-i-ri-ne-datelindjen-e-shkrimtarit-91386" }